Szklanka na chodnikach i ulicach. W piątek w wielu miastach naszego regionu należy uważać na mocno oblodzone chodniki i jezdnie. Z powodu smogu kierowcy po raz kolejny mogą bezpłatnie podróżować komunikacją miejską.

W nocy w województwie śląskim padał słaby marznący deszcz lub mżawka, który spowodował gołoledź. Opady deszczu oraz niska temperatura spowodowały, że od rana ulice i chodniki w regionie są mocno oblodzone.

– Takiej szklanki tej zimy jeszcze nie były. W drodze na przystanek autobusowy aż dwa razy się wywróciłam – napisała do nas jedna z czytelniczek.

Smog nie odpuszcza

Dodatkowym utrudnieniem dla mieszkańców Zagłębia jest smog. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wydał komunikat o złej lub bardzo złej jakości powietrza w województwie śląskim.

Z tego też powodu Koleje Śląskie i KZK GOP podtrzymują darmowe przejazdy, pociągami oraz autobusami i tramwajami.

Właściciele samochodów będą mogli podróżować komunikacją miejską bez biletu na podstawie dowodu osobistego i dowodu rejestracyjnego, w którym są wpisani jako właściciel lub współwłaściciel pojazdu.

Aby skorzystać z oferty Kolei Śląskich, podczas kontroli biletów wystarczy okazać ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje imię i nazwisko oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (np. prawo jazdy, dowód osobisty).

Na podstawie tych dokumentów, poza właścicielem dowodu rejestracyjnego, podróż mogą odbyć dodatkowo 2 osoby towarzyszące.

Czy Twoim zdaniem dekomunizacja ulic jest potrzebna?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...