Sześć firm jest zainteresowanych przebudową części ulicy Naftowej. Potencjalni wykonawcy za wykonanie zadania chcieliby otrzymać od 2,2 do 4,7 mln zł. Zwycięzcę przetargu wyłoni aukcja elektroniczna.

W Sosnowcu wyremontują ulicę Naftową. W ogłoszonym pod koniec roku przetargu zgłosiło się sześć firm. Oferty, które zostały zgłoszone wahają się od 2,2 do 4,7 mln złotych. Miasto w swoim budżecie zabezpieczyło na ten cel 2,5 mln złotych. W ramach umowy wykonawca, w ciągu maksymalnie 36 tygodni, będzie musiał najpierw zaprojektować roboty, a potem je wykonać.

Mowa o remoncie 600-metrowego odcinka ulicy: od pierwszego przejazdu kolejowego (w ul. Dęblińskiej) do rejonu pomiędzy ul. Akacjową a wyremontowaną kładką.

W Sosnowcu wyremontują ulicę Naftową – fot. UM Sosnowiec

Najważniejszym zadaniem przyszłego wykonawcy będzie odcinkowe wzmocnienie podbudowy jezdni, wymiana zniszczonych krawężników oraz ułożenie dwóch warstw nowego asfaltu. Roboty obejmują także odbudowanie chodników po obu stronach drogi, na odcinku od przejazdu kolejowego do przystanku autobusowego oraz od garaży w kierunku kładki. Dodatkowo przy pawilonach handlowych powstaną zatoczki z ażurowych płyt.

Jak podkreślają urzędnicy, zaproponowane w czasie otwarcia oferty nie muszą być ostatecznie. Teraz przed pracownikami Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych ocena ofert i aukcja elektroniczna, która ostatecznie wyłoni wykonawcę.