W Sosnowcu wyremontują ulicę Naftową. Miasto szuka wykonawcy, który w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zajmie się remontem 600-metrowego odcinka ulicy Naftowej.

Od 23 grudnia mieszkańcy mogą już korzystać z ulicy Ostrogórskiej prowadzącej do Mysłowic. To oznacza, że zniknął objazd poprowadzony przez ulicę Naftową. Teraz przyszedł czas na remont tej ostatniej.

Miasto szuka wykonawcy, który w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zajmie się remontem 600-metrowego odcinka ulicy Naftowej: od pierwszego przejazdu kolejowego (w ul. Dęblińskiej) do rejonu pomiędzy ul. Akacjową a wyremontowaną kładką.

Najważniejszym zadaniem przyszłego wykonawcy będzie odcinkowe wzmocnienie podbudowy jezdni, wymiana zniszczonych krawężników oraz ułożenie dwóch warstw nowego asfaltu. Roboty obejmują także odbudowanie chodników po obu stronach drogi, na odcinku od przejazdu kolejowego do przystanku autobusowego oraz od garaży w kierunku kładki. Dodatkowo przy pawilonach handlowych powstaną zatoczki z ażurowych płyt.

Na przebudowę ulicy Naftowej zapisano w budżecie 2,5 mln złotych. – Wykonawca będzie miał na roboty 36 tygodni od dnia podpisania umowy, a więc wszystko powinno być gotowe późną jesienią 2021 roku – przekazał Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.