Straż Miejska w Jaworznie kontroluje miejsca, w których może przebywać młodzież. Taką decyzję podjął prezydent Paweł Silbert.

Czas ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych nie jest okresem wolnym od nauki. Uczniowie w dniach tygodnia, w których dotychczas realizowali kształcenie w szkole powinni realizować to kształcenie w domu w formie samokształcenia i z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez poszczególnych nauczycieli.

– Czas zamknięcia szkół spowodowany zagrożeniem wirusem COVID-19, to nie czas ferii, spotkań z przyjaciółmi czy przesiadywania w galeriach handlowych. To czas, kiedy uczniowie powinni przebywać w domu – podkreśla Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Dlatego też od 12 marca jaworzniccy strażnicy miejscy legitymują młodzież przebywającą na terenie obiektów publicznych. – Informacje o wylegitymowanych osobach zostaną przekazane dyrektorom szkół, którzy wyciągną konsekwencje wobec tych uczniów – zaznacza Paweł Silbert.

Zamknięte zostały również place zabaw, które są w zarządzie instytucji miejskich. – Apelujemy też do innych zarządców tego typu obiektów o zastosowanie powyższych rozwiązań – dodaje prezydent.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 111 osób chorych na COVID-19 (12 w województwie śląskim), w tym 3 zgony [stan na 15 marca, na godz. 11.00].