Piłkarze Zagłębia w swoim pierwszym letnim sparingu przegrali z wicemistrzem Słowacji FC DAC 1904 Dunajska Streda 2:3. Oba gole dla sosnowiczan strzelił Błażej Radwanek.

W niedzielę, 23 czerwca, podopieczni Radosława Mroczkowskiego rozegrali swój pierwszy letni sparing. Sosnowiczanie w Dunajskiej Stredzie zagrali z wicemistrzem Słowacji DAC 1904. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2.

Obie bramki dla sosnowiczan zdobył w pierwszej połowie Błażej Radwanek (w 19. i 45. minucie), który przyszedł do Zagłębia z Hutnika Kraków. W 86. minucie Słowacy nie wykorzystali rzutu karnego (Krystian Stępniowski obronił).

W barwach Zagłębia zagrało kilku testowanych zawodników – Andrei Ciofu (Stumbras Kowno), David Andronic (AÓ Tríkala) i Carl Stewart, a także 26-letni bramkarz Cracovii – Krystian Stępniowski. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać m.in. Szymon Pawłowski, Dawid Ryndak i Patryk Mularczyk.

W Zagłębiu zagrał Patryk Małecki, który w piątek podpisał dwuletni kontrakt z sosnowieckim klubem. – Miałem kilka ofert z Polski i nie tylko, ale jak zorientowałem się, że Zagłębie jest mną zainteresowane, to już wiedziałem, że chcę tu grać – powiedział po podpisaniu umowy były gracz Wisły Kraków.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:2)

Bramki: 0:1 – Błażej Radwanek (19.), 1:1 – Stanisław Biłeńkyj (35.), 2:1 – Máté Vida (38.), 2:2 – Błażej Radwanek (45.), 3:2 – Abdulrahman Taïwo (51.).

Zagłębie: Matko Perdijić (46. Krystian Stępniowski) – Andrei Ciofu (46. Mateusz Bieniek), Piotr Polczak (46. Kacper Radkowski), Płamen Kraczunow (71. David Andronic), Rafał Grzelak (75. Martin Pribula) – Patryk Małecki (75. zawodnik nieznany), David Andronic (46. Konrad Budek), Carl Stewart (85. Michał Kieca), 24. Martin Pribula (46. Wojciech Słomka) – Błażej Radwanek (58. Tomasz Pietrzak), Michał Kieca (46. Mateusz Szwed).