Przejście dla pieszych przy ul. Braci Mieroszewskich w Sosnowcu doczekało się dodatkowego doświetlenia. Takich miejsc w mieście ma być więcej.

Coraz więcej miast decyduje się na doświetlanie niebezpiecznych przejść dla pieszych. Takie rozwiązanie stosuje m.in. Warszawa i Bydgoszcz. Do tego grona dołącza także Sosnowiec.

– Dodatkowe doświetlenia przejść dla pieszych to znacznie lepsza widoczność dla kierowców i wyższy poziom bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów – podkreśla radny Damian Żurawski, który na początku roku pisał w tej sprawie interpelację do prezydenta.

Sosnowieckie przejście dla pieszych z dodatkowym oświetleniem – fot. Damian Żurawski
Sosnowieckie przejście dla pieszych z dodatkowym oświetleniem – fot. Damian Żurawski

Miasto przychylnie rozpatrzyło prośbę sosnowieckiego radnego i zdecydowało się doświetlić kilka takich przejść. – Na razie Miejski Zakład Usług Komunalnych zamontował dodatkowe lampy nad przejściem dla pieszych na ul. Braci Mieroszewskich. Kolejne będą zakładane na ul. Orlej – przekazał nam radny Żurawski.

I dodaje, że Wydział Administracji Drogowej sosnowieckiego urzędu wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji mają wytypować kolejne przejścia dla pieszych, które będą doświetlone.

Tak wygląda efekt zamontowania dodatkowego doświetlenia przejścia dla pieszych na Braci Mieroszewskich.💡Odpowiednie…

Opublikowany przez Damian Żurawski – Twój Radny Niedziela, 21 czerwca 2020