Przejście dla pieszych przy ul. Braci Mieroszewskich w Sosnowcu doczekało się dodatkowego doświetlenia. Takich miejsc w mieście ma być więcej.

Coraz więcej miast decyduje się na doświetlanie niebezpiecznych przejść dla pieszych. Takie rozwiązanie stosuje m.in. Warszawa i Bydgoszcz. Do tego grona dołącza także Sosnowiec.

– Dodatkowe doświetlenia przejść dla pieszych to znacznie lepsza widoczność dla kierowców i wyższy poziom bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów – podkreśla radny Damian Żurawski, który na początku roku pisał w tej sprawie interpelację do prezydenta.

Sosnowieckie przejście dla pieszych z dodatkowym oświetleniem – fot. Damian Żurawski
Sosnowieckie przejście dla pieszych z dodatkowym oświetleniem – fot. Damian Żurawski

Miasto przychylnie rozpatrzyło prośbę sosnowieckiego radnego i zdecydowało się doświetlić kilka takich przejść. – Na razie Miejski Zakład Usług Komunalnych zamontował dodatkowe lampy nad przejściem dla pieszych na ul. Braci Mieroszewskich. Kolejne będą zakładane na ul. Orlej – przekazał nam radny Żurawski.

I dodaje, że Wydział Administracji Drogowej sosnowieckiego urzędu wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji mają wytypować kolejne przejścia dla pieszych, które będą doświetlone.

Tak wygląda efekt zamontowania dodatkowego doświetlenia przejścia dla pieszych na Braci Mieroszewskich.💡Odpowiednie…

Opublikowany przez Damian Żurawski – Twój Radny Niedziela, 21 czerwca 2020

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

 1. o ile decyzję żeby nie kosić trawy uważam za słuszną to w pewnych miejscach jest to konieczne. np przy rondzie na Pogoni koło kościoła jadąc od Będzina piesi zwłaszcza niscy na wysepce są całkowicie niewidoczni

  • Miejscami 2 metrowe osty, rzepaki porastają sobie wesoło – Debilizm! – koszenie 2 razy do roku, inaczej będzie dziadostwo nas zarastało!

 2. Coś kojarze, że łysy (z czaszki, nie z nazwiska) zapowiadał takie przejście w Milowicach, koło Bierdy. Mieszkańcy i przejeżdżający, coś się z tym projektem dzieje?

 3. „kilka”???????? to najgorsze miejsca, na których piesi giną i będą ginąć, „uświadomieni” przez wyborczą, że mają pierwszeństwo już przed przejściem, a dostrzec ich jest dużym wyzwaniem!
  Kakofonia świateł, reklam, w mieście poza tym co potrzebne: przejścia giną w mroku!, za to dbamy o prestiż, donice, czy inne gówna!

  a Tauron i jego wyłączniki zmierzchowe z załączaniem, gdy już ciemno, a wyłączaniem przed świtem oświetlenia ulicznego???? – najgorsza pora dnia: szarówka!!!

  Co do buspasów: teraz pieszy na Zagórzu stoi o niebo dłużej, bo nieprzerwany sznur aut nie pozwala na wbicie się na jezdnię, a jak wiadomo są piesi, którzy mają gdzieś swoje życie i wchodzą na nic nie patrząc, a inni zachowali zdrowy rozsądek…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here