Występy artystyczne, sceniczne, gry i zabawy łączące pokolenia – to tylko część atrakcji sosnowieckich Dni Seniora, które odbędą się w dniach 7-8 września.

Sobotnie świętowanie rozpocznie się przemarszem spod budynku Urzędu Miejskiego do parku Sieleckiego (13:00). Następnie, seniorzy otrzymają klucze do bram miasta. Tego dnia dla zaplanowano występy sceniczne, gry, pokazy sportowe i inne liczne atrakcje, zarówno dla najstarszych, ale i najmłodszych mieszkańców miasta. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Silver Dance (19:00).

Drugi dzień obchodów sosnowieckich Dni Seniorów odbędzie się w sali koncertowej, w szkole muzycznej przy ulicy Wawel 2. W trakcie wydarzenia odbędą się występy sceniczne – parada wokalistów i pokazy tańca towarzyskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Passionis.

Zapowiada się czas radosnego świętowania, integracji i spotkań międzypokoleniowych, tak aby każdy senior znalazł coś dla siebie. Wstęp jest bezpłatny. Wszystkie obchody mają wspólny cel – kształtować pozytywne, życzliwe postrzeganie osób starszych, promować wszelkie działania zapewniające im godne życie, ułatwić dostęp do pełnego życia kulturalnego i społecznego.