Impreza seniorów w Będzinie. Właśnie tutaj funkcjonuje jeden z największych uniwersytetów III wieku, gdzie liczba Studentów wynosi ponad 1000 osób.

Studencka impreza seniorów, zwana Juwenalia Plus odbywa się właśnie w Będzinie. To jedna z największych imprez tego typu w regionie. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

Juwenalia rozpoczęły się 11.05 od godziny 17 uroczystym wernisażem prac studentów i potrwają do 13.05, kiedy to zwieńczeniem imprezy będzie koncert dyplomowy zespołu Będzińskie Muzy.

Będziński Uniwersytet III Wieku

Będziński Uniwersytet III wieku został utworzony w marcu 2014 roku i już pierwsza rekrutacja senioralnych studentów była wielkim sukcesem. W pierwszym naborze na zajęcia zapisało się 216 osób, a obecna liczba Studentów wynosi ponad 1000.

– Uniwersytet jest odpowiedzią na najbardziej palący problem dotyczący seniorów – wykluczenie społeczne. Możliwość uczęszczania na bezpłatne zajęcia organizowane od poniedziałku do piątku sprzyja walce z bardzo często odczuwanym przez osoby starsze poczuciem osamotnienia, które obok wykluczenia społecznego jest drugą najważniejszą bolączką dotykającą osoby zaawansowane wiekowo – informuje Magdalena Szulc, z będzińskiego Urzędu Miejskiego, koordynatorka BUTW.

Na uniwersytecie zawiązują się mocne przyjaźnie, nieformalne grupy, które spotykają się również poza zajęciami – dodaje.

Dzięki zaangażowaniu jednostek kulturalnych miasta udaje się realizować zajęcia dla Studentów z treningu pamięci, jogi, Zumby Gold, Latino Solo, zajęć z Mody i Urody, języka angielskiego, warsztatów fotograficznych, warsztatów teatralnych, ze śpiewu czy rękodzieła.