Jesienno-zimowa aura sprzyja zachorowaniom na grypę i przeziębieniom. Najbardziej narażeni są seniorzy. Mieszkańcy Będzina, powyżej 65. roku życia mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie.

Mieszkańcy Będzina, którzy ukończyli 65 rok życia mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyczny szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców miasta Będzina w wieku 65+ na lata 2018 – 2020”.

Szczepienia odbywają się w Niepublicznych Poradniach Lekarskich „MEDICA” w Będzinie przy ulicy mjr. Bolesława Zagórnego 21A, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 18.00. Z oferty można skorzystać tylko do 30 listopada. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu przychodni (32) 267-45-13 lub (32) 760-28-13.

Darmowe szczepienia będą prowadzone do 30 listopada lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych w danym roku na realizację programu. Ze względu na ograniczoną liczbę szczepionek, o zakwalifikowaniu się do programu decyduje kolejność zgłoszenia, tzn. zgłoszenia się do podmiotu leczniczego realizującego program.