Oddział ginekologiczno-położniczy w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim został ponownie otwarty. Powodem zamknięcia oddziału była kwarantanna części personelu.

Pod koniec października dyrekcja sosnowieckiego szpitala poinformowała o wstrzymaniu przyjęć na oddział ginekologiczno-położniczy. Część kadry medycznej miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem i musiała przejść na kwarantannę. W trosce o bezpieczeństwo przyszłych mam zdecydowano o wstrzymaniu przyjęć kolejnych pacjentek.

Sosnowiecka porodówka wznowiła przyjęcia

We wtorek, 3 listopada, Sosnowiecki Szpital Miejski przywrócił przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy. – Część naszego zespołu przebywająca do tej pory na kwarantannie otrzymała negatywne wyniki testów, czyli jest zdrowa i może wrócić do opieki nad przyszłymi mamami i ich pociechami – przekazali nam przedstawiciele szpitala.

Zapewniamy, że robimy wszystko, aby w tym niełatwym czasie każdego dnia zapewnić naszym pacjentom oraz personelowi bezpieczeństwo i pomoc. Jak pamiętacie, przyszłe mamy zapraszamy do nas, specjalnym, dedykowanym, odizolowanym wejściem do szpitala. Dziękujemy też za wsparcie i zrozumienie, z jakim spotkaliśmy się w ostatnich dniach – dodają.

Bez oddziału covidowego

Sosnowiecki Szpital Miejski, po dogłębnej analizie sytuacji w innych placówkach, nie zamierza zamykać oddziału wewnętrznego przeznaczonego dla pacjentów niecovidowych. – Wiele szpitali właśnie oddziały wewnętrzne przekształca w covidowe, natomiast zarząd sosnowieckiego szpitala uznał, że jest tak duża potrzeba funkcjonowania oddziału internistycznego, iż kolejne łóżka przygotowywane z myślą o zakażonych covidem będą organizowane bez ograniczenia działania interny – wyjaśniają przedstawiciele placówki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Kolejny szpital wstrzymuje przyjęcia na oddział położniczo-ginekologiczny