Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej poinformowało o całkowitym wstrzymaniu do 16 listopada przyjęć na oddział położniczo-ginekologiczny.

W związku ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa dyrekcja Zagłębiowskiego Centrum Onkologii podjęła decyzję o całkowitym wstrzymaniu do 16 listopada przyjęć na oddział położniczo-ginekologiczny.

Placówka podała listę szpitali współpracujących z Zagłębiowskim Centrum Onkologii, do których można zgłosić się po pomoc. Przyszłe mamy otrzymają pomoc m.in. w Olkuszu, Chorzowie, Mysłowicach, Katowicach i Myszkowie.

Przypomnijmy, że w dalszym ciągu wstrzymane są przyjęcia na oddział psychiatrii i oddział diabetologii. Pozostałe oddziały szpitala przyjmują pacjentów w trybie ostrego dyżuru. Nie dotyczy to oddziałów onkologicznych, które realizują również terapie planowe. Poradnie specjalistyczne udzielają świadczeń w systemie teleporad.

Kilka dni temu pisaliśmy o wstrzymaniu przyjęć na oddział ginekologiczno-położniczy w Sosnowcu. Powodem była kwarantanna wśród części kadry medycznej. We wtorek, 3 listopada, dyrekcja placówki poinformowała, że przywróciła przyjęcia na oddział.

– Część naszego zespołu przebywająca do tej pory na kwarantannie otrzymała negatywne wyniki testów – czyli jest zdrowa i może wrócić do opieki nad przyszłymi mamami i ich pociechami – przekazała dyrekcja sosnowieckiego szpitala.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sosnowiecki szpital znowu przyjmuje pacjentki na oddział ginekologiczno-położniczy.