Sosnowiecka biblioteka uruchomiła dwie nowe funkcje: system powiadomień SMS oraz możliwość pisania recenzji przeczytanych książek.

SMS-y będą informowały czytelników o zbliżającym się terminie zwrotu książek, wydarzeniach czy też rozpoczęciu naliczania opłaty za nieterminowy zwrot. – Wiadomości otrzymywać będą wszyscy czytelnicy, którzy mają w kartotece wpisany numer telefonu oraz ci, którzy poprzez dodanie numeru do własnego konta automatycznie zaakceptują niniejszą funkcję. Wierzymy, że ten sposób nowej komunikacji przyczyni się do jeszcze łatwiejszego i przyjemniejszego korzystania z sosnowieckich zbiorów – informuje Kinga Baranowska-Jaworek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Czytelnicy biblioteki będą również mogli dodawać recenzję i opinię o przeczytanych książkach. To będzie autorski katalog. Przed dodaniem opinii oraz gwiazdek należy się uprzednio zalogować oraz wybrać nick. – Wierzymy, że czytelnicy podejmą próbę rozmowy o książkach, za którymi warto podążać, którym można zaufać, nad którymi trzeba się pochylić – dodaje Kinga Baranowska-Jaworek.