Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowu nie próżnuje, dlatego harmonogram wydarzeń i aktywności we wrześniu jest wypełniony po brzegi. Plany nie muszą się kończyć w sierpniu, tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Seans w ogrodzie

Każdy marzył o romantycznym seansie filmowym pod gołym niebem. Będzie okazja ku temu, bo już w piątek, 3 września o godzinie 18:00, odbędzie się ostatni pokaz plenerowy w ramach cyklu „Seanse w Ogrodzie”. Przedstawionym filmem będzie komedia „Body/Ciało”, którego emisja nastąpi w ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny – obowiązują wejściówki.

Filmowe środy w Mediatece – z książki na ekran

W każdą środę będzie można uczestniczyć w darmowych seansach filmowych. Wrześniowe wieczory wypełnią: komedie, filmy kostiumowe, romanse, dramaty science fiction i mocne kino detektywistyczne. Wszystkie emitowane produkcje będą oczywiście adaptacjami literatury.

Seanse odbywać się będą w auli we wszystkie środy września. Wstęp wolny – obowiązują wejściówki.

Zagłębiowska giełda winyli

W niedzielę, 5 września Zagłębiowską Mediatekę już po raz dwunasty zaleje morze muzyki. Na Zagłębiowskiej Giełdzie Winyli nie zabraknie różnego rodzaju winyli, płyt CD oraz kaset magnetofonowych. Różnorodność gatunków muzycznych zgromadzona na stoiskach wystawców zadowoli każdego melomana.

Pasjonaci będą mogli porozmawiać, wymieniać się i kupować, aby wzbogacić swoją kolekcję. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 16:00 – 19:00 na placu przed Zagłębiowską Mediateką, a w przypadku niepogody, zostanie przeniesione do pasażu. Wstęp jest wolny.

Wrześniowe zajęcia dla dzieci – Kindloteka

STEM Kindloteki to specjalnie zaaranżowane, kreatywne i wielofunkcyjne przestrzenie, stworzone do czytania, zajęć programistyczno-robotycznych, masjsterkowania, muzykowania, odkrywania i doświadczania.

Zajęcia indywidualne odbywają się we wtorki od godziny 17:00, a są to

7.09 – Czy instrukcja jest prosta? – tworzenie własnych instrukcji obsługi – zajęcia offline,

14.09 – Prosty język kodowania – poznajemy różne kody, szyfry i tworzymy własne – zajęcia offline i z użyciem tabletów,

21.09 – Niezwykły świat matematyki – matematyka może być fajna – gry i zabawy offline na macie do kodowania,

28.09 – Poznajmy się, jestem Dash – zajęcia z robotem Dash.

Wstęp na pokazy możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką, którą można odebrać w informatorium Zagłębiowskiej Mediateki. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek pod numerem: 574 480 779.