Darmowa wycieczka do Teatru Dzieci Zagłębia odbędzie się 2 października. Dla dzieci biorących udział zapewniony zostanie transport, ubezpieczenie i bilet wstępu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – zaprasza dzieci i opiekunów do udziału w bezpłatnej wycieczce na spektakl „Tymoteusz i Psiuńcio” w będzińskim Teatrze Dzieci Zagłębia.

Uczestnikami wycieczki mogą być dzieci w wieku od 4 do 12 lat, a dzieciom do 7. roku życia musi towarzyszyć opiekun. Na wydarzenie obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Proces wymaga wypełnienia karty zgłoszenia uczestnika i opiekuna oraz zgody na uczestnictwo w wycieczce, podpisanej przez rodzica.

Dokument można dostarczyć do Filii nr 10 – Kazimierz, ul. Główna 19, w godzinach jej otwarcia bądź przesłać pocztą elektroniczną na adres: informatorium@biblioteka.sosnowiec.pl. Zapisy trwają do 28 września, a w przypadku uczestników chcących skorzystać z bezpłatnego transportu – do 25 września.

W tym wypadku należy udać się na miejsce zbiórki na parking przy Teatrze Zagłębia, ul. Teatralna 4, o godz. 12.00 lub na parking przy Miejskim Domu Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu, ul. Główna 19. Powrót jest planowany na godzinę 15:00. Transport odwiezie uczestników do początkowych miejsc zbiórki.

Spektakl opowiada o przygodach małego, rezolutnego, choć tak naprawdę samotnego misia Tymoteusza, któremu tata powierza bardzo odpowiedzialne zadanie, czyli zakup jajka u pani Kury. W drodze do sklepu Tymoteusz nawiązuje przyjaźń z napotkanym pieskiem. Czy tata miś pozwoli Tymoteuszowi zatrzymać Psiuńcia? A może uda się przenocować pieska w tajemnicy pod łóżkiem?

Teatralne opowieści Jana Wilkowskiego o misiu Tymoteuszu, to klasyka polskiej dramaturgii dla dzieci. Scenografia jest w pluszowej postaci, a przy dźwiękach muzyki, na oczach widzów aktorzy zbudują teatralną przestrzeń i klimat.