Przeznaczone dla dzieci warsztaty wokalne, to jedna z propozycji 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Poprowadzi je profesjonalna aktorka Teatru Zagłębia.

Dzieci mają w sobie ogromny potencjał, dlatego należy szukać odpowiednich bodźców, które go rozbudzą. Im wcześniej tym lepiej. Nikt nie byłby piłkarzem, gdyby nie kopnął piłki pierwszy raz. Tak samo jest ze śpiewem.

Bezpłatne warsztaty wokalno-aktorskie pod nazwą „Zagram to śpiewająco”, odbędą się w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11) w dniach 4.10 o godz. 16.30, 8.10 i 11.10 o godz. 16:00. Poprowadzi je aktorka teatru Zagłębia Agnieszka Bieńkowska. Obowiązują zapisy.

Zajęcia mają na celu rozwinięcie u dzieci umiejętności prawidłowej emisji głosu i dykcji, które są niezbędne także w życiu codziennym. Ćwiczenia skupiają się również na umiejętnościach aktorskich, ruchu scenicznym oraz zapoznaniu uczestników z różnymi technikami aktorskimi, które umożliwiają autorską, niepowtarzalną interpretację utworu.

Główny zamysł to oczywiście miło spędzony czas. Dlatego dobra zabawa, połączona z nauką i sztuką, na pewno zagwarantują uśmiechy na buziach dzieci.

Regulamin

  1. Warunkiem udziału w warsztatach teatralnych jest wypełnienie karty zgłoszeniowej podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie jej na adres: informatorium@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczenie jej osobiście do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11, piętro I w godzinach otwarcia placówki. Karta do pobrania ze strony internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.
  2. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat.
  3. W ramach warsztatów utworzona zostanie jedna 10-osobowa grupa, która weźmie udział we wszystkich trzech warsztatach.
  4. Udział w imprezie jest dobrowolny i bezpłatny.
  5. Nadesłanie zgłoszeń jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

Patronem medialnym 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej  jest Twoje Zagłębie.

Przeczytaj także:

Jesień Teatralna. Czym zaskoczy szczęśliwa 7. edycja wydarzenia?