Sosnowiec zainwestował ponad dwa miliony złotych w hale sportowe. Obiekty w Milowicach i Niwce przeszły kolejne etapy remontów.

W Milowicach, gdzie sukcesy święci pierwszoligowa drużyna siatkarek Asotra Płomień Sosnowiec, hala sportowa przeszła dwie inwestycje. W 2019 roku rozpoczęły się wykonano instalację sygnalizacji pożaru oraz wymieniono oszklenie przewiązki. Nie tak dawno, na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zakończono przebudowę obu trybun oraz prace związane z zabezpieczeniami przeciwpożarowymi.

W milowickiej hali zmodernizowano także wymiennikownię centralnego ogrzewania i ciepłej wody. – Hala w Milowicach to nasz dom. Bardzo się cieszymy z modernizacji obiektu, w którym na co dzień trenujemy i gramy. Dzięki miastu, które jest właścicielem obiektu mamy nowe trybuny, hala została docieplona, doświetlona, wymieniono nagłośnienie. Teraz pozostaje nam tylko czekać na możliwość zaproszenia na nasze mecze kibiców, którzy zawszą są naszym siódmym zawodnikiem. Fani Płomienia na pewno także docenią warunki, w których będą mogli teraz oglądać poczynania naszych siatkarek – podkreśla Krzysztof Zabielny, trener i prezes Asotry Płomień Sosnowiec. W ciągu ostatnich 2 lat renowacja hali w Milowicach pochłonęła ponad 1,8 mln złotych.

Odnowiona hala sportowa w Niwce – fot. UM Sosnowiec

Hala w Niwce zyskała nowe trybuny

Kolejny etap remontu również ma za sobą hala w Niwce. Po zabudowaniu części ścian panelami stalowymi oraz zamurowaniu części przeszkleń, w tym roku przebudowana została także widownia. Koszt prac wyniósł prawie 300 tysięcy złotych. – Obiekty pięknieją. Już trudno o nich powiedzieć, że są to hale dzielnicowe. To pełnoprawne obiekty sportowe, gdzie mogą odbywać się widowiska na wysokim poziomie – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przypomnijmy, że w ramach Zagłębiowskiego Parku Sportowego powstaje hala sportowa. Będzie miała 3052 miejsca dla widzów (w tym miejsca dla osób z niepełnosprawnościami) i będzie spełniała wymagania światowych federacji: piłki siatkowej, piłki ręcznej i koszykówki.