Ruszyła kolejna edycja plebiscytu miast „Świeć się z Energą”, w którym wybierane są najpiękniej rozświetlone miasta w całej Polsce. W konkursie wybierana jest również „Świetlna stolica Polski”. O to miano walczy Sosnowiec.

Na konkurs składają się trzy kategorie: ogólnopolski plebiscyt miast, w którym zostanie wyłoniona najpiękniej rozświetlona miejscowość; konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną najpiękniejsze zdjęcia oddające blask świątecznej atmosfery oraz plebiscyt na najlepsze świąteczne iluminacje galerii handlowych. Zwycięskie miasta i galerie handlowe wyłonią podczas głosowania internauci.

Najważniejszym elementem świątecznych ozdób w Sosnowcu jest 11-metrowa choinka, która ustawiona jest na końcu Alei Zwycięstwa. Ponadto w mieście pojawiło się wiele świątecznych dekoracji, świątecznych iluminacji, kolorowych światełek, świetlnych śnieżynek czy girland świetlnych.

Nie zabrakło także ogromnej bombki przy ul. Małachowskiego, drzewek nad S86 czy podświetlonej fontanny na Placu Ćwierka. W Parku im. Jacka Kuronia pojawiły się prezenty, w Niwce anioł, a przy kościele św. Tomasza renifer. Nowością są m.in. girlandy ze spadającymi soplami. Do tego jeszcze świąteczna iluminacja na Urzędzie Miejskim oraz lodowisko, co w sumie spowodowało, że Sosnowiec dawno nie był tak pięknie przystrojony i świąteczny

– Jeżeli podobają się Państwu, proszę o oddanie głosu. Mamy się czym pochwalić – zachęca do głosowania Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Głosowanie jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć TUTAJ, a następnie przy miniaturze Sosnowiec kliknąć „zagłosuj na miasto” i oddać swój głos za pomocą konta na Facebooku. Głosować można codziennie.

Łączna pula nagród wynosi 250 000 złotych, z czego aż 200 000 zostanie przekazane na cele dobroczynne. Sosnowiec może wygrać sprzęt o wartości 50 tysięcy złotych na cele charytatywne.

Konkurs potrwa do końca stycznia 2017 roku i stanowi znakomitą promocję dla miasta oraz możliwość pomocy potrzebującym.