Sąd w Będzinie, wydał w środę postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech najbliższych miesięcy 27-letniego katowiczanina i jego 23-letniej partnerki. Para podejrzana jest o śmiertelne pobicie, w trakcie nocy sylwestrowej, 36-letniej mieszkanki Świdnika.

Do zdarzenia doszło podczas sylwestrowej nocy w jednym z pokojów w czeladzkim hostelu. Do bawiących się dwóch braci w wieku 32 i 27 lat oraz ich partnerek dołączyła 36-letnia mieszkanka Świdnika. Uczestnicy imprezy postanowili nadejście nowego roku uczcić sporą dawką alkoholu.

W czasie imprezy wywiązała się kłótnia z nowo poznaną kobietą, w trakcie której doszło do jej pobicia. Prawdopodobną przyczyną całego zdarzenia była zazdrość 23-latki o swojego partnera. Para dotkliwie pobiła 36-latkę. Obrażenia, jakich doznała kobieta, okazały się śmiertelne.

– W środę przed, południem odbyło się posiedzenie w Sądzie Rejonowym w Będzinie. Decyzją sądu wobec 27-latka i jego 23-letniej partnerki zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – informuje policja.

Kobiecie za pobicie, którego skutkiem była śmierć grozi nawet 10 lat więzienia. Jej partner usłyszał zarzut pobicia w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. W jego przypadku pobyt w więzieniu może potrwać nawet 15 lat.