Już po raz dwunasty popularne rondo w Jaworznie zostało wylicytowane podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem na rzecz fundacji przekazanie zostanie aż 32 400 złotych.

Jaworznianie co roku chętnie wspierają dzieło Jerzego Owsiaka. W akcję włącza się mnóstwo wolontariuszy oraz sami mieszkańcy. Od kilkunasty lat można wylicytować rondo. Obiekt na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej w centrum miasta na rok przez może nosić nazwę, którą nada mu osoba wygrywająca aukcję.

Jaworznickie rondo nosiło już imiona Energetyków i Górników, Magików, Intern@utów, Smoków, Jeffa Hannemana, Baniek Mydlanych, Bańki Mydlanej, Slime i Pracowników Służby Zdrowia. Na nową nazwę wylicytowanego ronda będziemy musieli poczekać, jednak wiadomo już, że jego właściciel się nie zmienił. Jakub Bochenek z firmy Tuban Bańki po raz kolejny został zwycięzcą aukcji. Za nazwę ronda zaoferował 34 400 złotych.

Aukcja ronda była jedną z wielu podczas tegorocznego finału WOŚP w Jaworznie. Internauci mogli również powalczyć m.in. o konstrukcję szkieletową domku całorocznego (14 300 zł), trening personalny (1000 zł), szkolenie z doskonalenia techniki jazdy (950 zł), wynajem zamku dmuchanego (500 zł) i samochód daewoo tico (7800 zł).

W niedzielę, 31 stycznia 2021 r. na terenie całego miasta kwestowali też wolontariusze. Wiadomo już, że uzbierana łączna kwota jest rekordowa i wyniosła blisko 170 tys. złotych.

Przypomnijmy. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała środki na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.