12 maja rozpocznie się budowa ronda na ul. Granicznej w Dąbrowie Górniczej. Prace potrwają do 28 maja. W tym czasie kierowców i pasażerów autobusów czekają objazdy.

Rondo znajdzie się na wysokości wjazdu na główny parking Urzędu Miejskiego. Umożliwi płynniejszy ruch w tym rejonie i dostanie się na osiedle powstające naprzeciwko magistratu. Co ważne, inwestycja zostanie wykonana na koszt dewelopera budującego te bloki mieszkalne.

Nowe rondo w Dąbrowie Górniczej

Przystanek autobusowy przy Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej będzie wyłączony z obsługi – autobusy pojadą objazdem ul. Morcinka. Z tej ulicy powinni również korzystać wszyscy kierowcy jadący w rejon ul. Piłsudskiego i alei Zagłębia Dąbrowskiego, a dotychczas jeżdżący ul. Graniczną. W czasie prowadzenia prac, parking przed urzędem będzie dostępny dla interesantów.

11 maja otwarty dla samochodów został przejazd kolejowy na ul. Konopnickiej. – Warto o tym pamiętać i korzystać z tej opcji pokonania torowiska, tym bardziej że dostanie się na wiadukt w rejonie ul. Granicznej będzie utrudnione – mówią dąbrowscy urzędnicy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Kredyt na budowę domu: o czym musisz wiedzieć?

Duże zmiany dla kierowców i pasażerów autobusów w Dąbrowie Górniczej