Zaniedbany park w rejonie ulic Andersa i Maliny wkrótce stanie się własnością Sosnowca. Spółdzielnia mieszkaniowa „Lokum” przekaże ten teren miastu w formie darowizny.

W ubiegłym roku spółdzielnia mieszkaniowa „Lokum” wystawiła teren w rejonie ulic Maliny i Andersa na sprzedaż za kwotę blisko 600 tys. zł. Przedstawiciele spółdzielni wskazywali, że roczny koszt utrzymania 1,2 ha działki, na której znajduje się park, wynosi ok. 40 tys. zł. Dodatkowo władze spółdzielni wskazują na konieczną wycinkę kilkunastu drzew, które są w złym stanie. To koszt ok. 15 tys. zł.

To był główny powód wystawienia terenu do przetargu. Sprawą zainteresował się sosnowiecki radny, Grzegorz Mentel. – W imieniu mieszkańców poprosiłem prezydenta Sosnowca o interwencje w tej sprawie. Okazało się, że jest dobra wola z obu stron. Spółdzielnia jest w stanie przekazać teren jako darowiznę na rzecz miasta, a miasto jest zainteresowane takim rozwiązaniem – tłumaczy Grzegorz Mentel.

Sosnowiec przejmuje park w rejonie ul. Andersa i Maliny – fot. UM Sosnowiec

Sprawa szybko nabrała tempa. – Dopinamy ostatnie szczegóły i wkrótce będziemy mogli podpisać akt notarialny w tej sprawie. To da nam możliwość zadbania o ten teren – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak będzie wyglądał park po przejęciu go przez miasto? Głos w tej sprawie będą też mieć mieszkańcy. – Mieszkańcy będą mogli myśleć o projektach z budżetu obywatelskiego w tym miejscu, których wcześniej ze względu na brak własności nie mogliśmy realizować – mówi prezydent Sosnowca.