Na miłośników aktywności i ruchu w Dąbrowie Górniczej czeka Bieg Walentynkowy. Tym razem sytuacja wymusiła, że odbędzie się w zmienionej formule. Co zrobić, aby wziąć udział w wydarzeniu?

Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej, organizowany w okolicy „święta zakochanych”, to najstarsza tego typu impreza w Polsce. Początkowo odbywał się nad Pogorią III, od kilku lat gościł w centrum miasta. Trasa wiodła ulicami śródmieścia i alejkami parku Hallera. Startować można było w parach lub indywidualnie, w stroju sportowym albo w barwnym, karnawałowym przebraniu. Pary połączone były półtorametrową, czerwoną wstążką. Pandemia zburzyła tę tradycję i wymusiła zmiany.

Bieg Walentynkowy 2021 rozpocznie się 14 lutego. – Nie będzie wspólnego startu i mety, ale każdy uczestnik pokona trasę w dowolnym momencie. Czas na przesłanie wyników mija 5 marca. Dystans dla biegaczy i maszerujących z kijkami to 5 km, a dla dzieci 1 km – wyjaśniają organizatorzy.

Mapa proponowanej trasy Biegu Walentynkowego w Dąbrowie Górniczej – fot. mat. pras.

Odległość można przemierzyć w dowolnym miejscu, ale organizatorzy – stowarzyszenie Pogoria Biega – przygotowali proponowaną trasę między Pogorią III i parkiem Zielona.

Bieg Walentynkowy potrwa od 14 lutego do 5 marca. Zapisy prowadzone będą do 4 marca, do zabawy można przyłączyć się w dowolnym momencie. Po zaliczeniu dystansu, rezultat zapisany w aplikacji biegowej trzeba będzie przesłać organizatorom. Na uczestników czekają pamiątkowe medale i upominki. Koszt uczestnictwa to 30 zł.