Sosnowiec kupi ok. 20 oczyszczaczy powietrza, które zostaną przekazane do wszystkich żłobków. – Wszystko z troski o najmłodszych – tłumaczy wiceprezydent Zbigniew Byszewski.

Władze Sosnowca planują kupić ok. 20 oczyszczaczy powietrza, które zostaną przekazane do wszystkich oddziałów Żłobka Miejskiego i klubików dziecięcych.

– Niska emisja i smog ciągle dają nam się we znaki. Nie zapominamy więc o najmłodszych mieszkańcach i na początku przyszłego roku planujemy kupić ok. 20 oczyszczaczy powietrza. Chcemy, aby każda placówka była wyposażona w przynajmniej trzy takie mobilne urządzenia – przekazał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Mają sprawdzać stan powietrza

Władze miasta zwróciły też uwagę dyrektorom przedszkoli i szkół podstawowych, by każdego dnia o poranku sprawdzali stan powietrza w swoim regionie.

– Dyrekcja ma monitorować wskaźniki, po to, by decydować o możliwości prowadzenia zajęć na powietrzu. Jeśli normy zanieczyszczenia będą przekroczone, dzieci nie będą wychodzić na zewnątrz – tłumaczy wiceprezydent Zbigniew Byszewski, były naczelnik sosnowieckiego wydziału edukacji.

Pierwsze oczyszczacze podarował Tauron

Przypomnijmy, że już w październiku tego roku pierwsze oczyszczacze trafił do sosnowieckich przedszkoli. Wszystko w ramach konkursu, którego organizatorem był Tauron. – Wspomniane oczyszczacze trafiły do przedszkoli przy ulicy Piłsudskiego, Mościckiego, Kilińskiego i Urbanowicz – podsumował Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu