W ręce policji wpadła 60-letnia mieszkanka Czeladzi. Kobieta w minioną sobotę wykorzystała roztargnienie 60-latka, który w sklepie zostawił swój portfel. Znalazczyni zamiast zwrócić zgubę postanowiła ją sobie przywłaszczyć.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 14:00 w jednym ze sklepów samoobsługowych na terenie Czeladzi.

– Roztargniony 60-letni mieszkaniec miasta po dokonanych zakupach zapomniał zabrać ze sklepu swojego portfela. Jego nieostrożność szybko wykorzystała stojąca za nim w kolejce przy kasie kobieta. 60-latka zabrała portfel z zawartością dokumentów, kart płatniczych oraz sporej ilości gotówki – informuje Paweł Łotocki, rzecznik KPP w Będzinie.

Kobieta nie spodziewała się jednak, że stróże prawa tak szybko zapukają do jej drzwi. Jej czyn zarejestrowała bowiem kamera monitoringu sklepowego. Dzięki zdjęciom śledczym udało się ustalić tożsamość złodziejki, a w jej mieszkaniu policjanci odnaleźli skradziony portfel. Dalszym losem 60-latki zajmie się teraz sąd i prokurator. Grozi jej 5 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. 5 lat za nie oddanie portfela !!!A mój były pracodawca ( kiedyś duża firma energetyczna z Katowic) zalega US ponad 1,7 miliona złotych, ZUS-owi ok. 300 tysięcy, b.pracownikom ok. 200 tysięcy i spokojnie sobie żyje, zakłada w Warszawie kolejne firmy wydmuszki i dalej okrada zarówno państwo jak i pracowników.I gdzie tutaj mowa o sprawiedliwości.Portfel -kilka lat , miliony – bezkarność i aprobata państwowych urzędów, które nic komp[letnie nie robią aby przerwac złodziejski proceder

    • Życie i tez taki naród. Jak zamierzasz tak narzekać to już lepiej z sobą skończyć. Bo prości ludzie nie mają niczego do zaoferowania właśnie prócz narzekania i pracy fizycznej.

  2. Złodziejstwo powinno być karane uciecieciem jakieś kończyny! Prawo hammurabiego powinno wejść w życie. Przestępczość diametralnie by spadła ponieważ każdy balby się o to, że w każdej chwili mogą go złapać i coś mu uciąć! Nienawidzę zlodziejskich śmieci, którzy wzbogacają się na nas, szarych czlowiekach i ciężkiej pracy!! A jak już macie okradać to Okradajcie polityków… Ostatecznie pluje na was złodzieje i życzę z całego serca żeby wam ręce zgniły i poodpadały!

    • Skoro system ucinania kończyn był taki skuteczny, to czemu nie wyeliminował za Hammurabiego przestępstw? Spieszę z odpowiedzią: bo gdy ktoś popełnia przestępstwo, to z reguły nie myśli o konsekwencjach.

      Także to bajdurzenie o ucinaniu rąk można sobie do nosa wsadzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here