Na początku lipca przygotowania do nowego sezonu w Ekstralidze kobiet wznowiły piłkarki Czarnych Sosnowiec.

3 lipca piłkarki Czarnych Sosnowiec wznowiły przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach pojawiły się prawie wszystkie zawodniczki, które reprezentowały barwy sosnowieckiego klubu w zeszłym sezonie. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego były także nowo pozyskane piłkarki oraz zawodniczki z zespołu rezerw. W zajęciach udział wziął również młody szkoleniowiec Rafał Wiatr, który przebywa w Sosnowcu na stażu trenerskim.

Jak będą wyglądać przygotowania do nowego sezonu?

Trenujemy na własnych obiektach. Rozegramy również cztery mecze kontrolne. W ten weekend zagramy u siebie z SMS-em Łódź, za tydzień w Żywcu z Mitechem, a następnie u siebie z Piasecznem i na koniec udamy się na Słowację, gdzie rozegramy sparing z Partizanem Bardejov – przekazał Grzegorz Majewski, trener Czarnych Sosnowiec.

Są też pierwsze decyzje kadrowe

Przypomnijmy, że do sosnowieckiego zespołu przyszły jak na razie trzy nowe zawodniczki – napastniczka Marta Cichosz (ostatnio AZS Wrocław) oraz Słowaczki Lucia Suskova (ostatnio Mitech Żywiec) i Patricia Hmirowa (ostatnio FC Neunkirch – Szwajcaria).

– Cały czas szukamy wzmocnień i przyglądamy się kolejnym zawodniczkom. W najbliższym czasie dołączą do nas dwie młode, ale niezwykle utalentowane piłkarki – dodał Grzegorz Majewski.

Pewne jest także, że w przyszłym sezonie w Czarnych nie zobaczymy już Nikol Kaletki, która przeszła do Medyka Konin. Z kolei Marta Mika i Katarzyna Kowalczyk postanowiły zakończyć swoje piłkarskie kariery.