Policjanci z Jaworzna wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w wyniku którego sprawca wypadku poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 grudnia, w rejonie skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Energetyków w Jaworznie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki citroen 64-latek, jadąc „pod prąd”, zderzył się czołowo z samochodem marki alfa romeo.

Niestety w wyniku zderzenia kierowca citroena poniósł śmierć na miejscu. Pozostałe cztery osoby, które podróżowały pojazdami zostały przewiezione do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W związku z trwającymi na miejscu czynnościami policyjnymi oraz pracą prokuratora, został wyznaczony objazd ulicą Promienną oraz Starą.

– Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierujących ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne – apelują policjanci.

Fot. Facebook – Informacje drogowe Jaworzno i okolice