Alexandre Cristovao decyzją zarządu został przesunięty do drużyny rezerw Zagłębia Sosnowiec. Na piłkarza nałożona została też klubowa kara regulaminowa.

Przesunięcie do drugiej drużyny oraz kara finansowa mają związek z bezmyślnym faulem zawodnika na Sebastianie Walukiewiczu, obrońcy Pogoni Szczecin. W konsekwencji tego faulu Alexandre Cristovao został ukarany przez arbitra czerwoną kartką, dodatkowo osłabiając swój zespół.

Zarząd klubu przeprosił też Sebastiana Walukiewicza za niesportowe zachowanie swojego zawodnika. – Jest nam niezmiernie wstyd i przykro z powodu zaistniałej sytuacji, szczególnie, że nasz zawodnik po zdarzeniu nawet nie przeprosił. Zagłębie nie akceptuje takiego zachowania i surowo ukarze zawodnika za brak elementarnych podstaw wychowania, szacunku dla rywala, ale przede wszystkim drugiego człowieka. Wierzmy, że faul nie spowodował uszczerbku na zdrowiu Sebastiana – napisał w specjalnym oświadczeniu Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.

Zawodnika ukarała też Komisja Ligi. Angolczyk został zdyskwalifikowany na 10 spotkań, a ponadto nałożono na niego karę finansową (20 tys. zł). – Komisja uznała, że zawodnik nie kierował się w swoim zachowaniu celami sportowymi. Mogło skutkować poważną kontuzją młodego piłkarza drużyny przeciwnej, a każde odstępstwo od zasad zdrowej rywalizacji sportowej, stwarza podstawy do nałożenia kary dyscyplinarnej. Stąd też komisja uznała, iż zawodnik zasłużył na długą dyskwalifikację, wynosząca 10 meczów – powiedział Jarosław Poturnicki, przewodniczący Komisji Ligi.

Dla Cristovao to raczej koniec kariery w Zagłębiu Sosnowiec i polskiej lidze. Działacze przekazali, że zawodnik został wystawiony na listę transferową.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Prezydent Sosnowca ostro po porażce Zagłębia w Szczecinie