W piątek, 20 sierpnia z ruchu zostanie wyłączone skrzyżowanie ulic Małachowskiego, Kościelnej i Mościckiego w Sosnowcu. Jest to związane z trwającą modernizacją torowiska.

W piątek, 20 sierpnia od godziny 6.00 do godz.17.00 wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Małachowskiego, Kościelnej i Mościckiego.

– Zamknięcie jest wymagane, by wykonawca mógł ułożyć nową warstwę asfaltu w ramach zleconych przez Tramwaje Śląskie prac związanych z przebudową torowiska w ciągu ulicy Małachowskiego – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Roboty wiążą się również z czasowymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej linii 88, 91,100 oraz 116, które w piątek w godzinach prowadzenia prac będą jeździły objazdem.

Zmiany dla mieszkańców

Torowisko powstające na fragmencie ulicy Małachowskiego, od ul. Mościckiego do ul. 3 Maja, wybudowane będzie w nowoczesnej konstrukcji płyt prefabrykowanych z elastycznym montażem szyn w komorach z wykorzystaniem mas zalewowych. Zmodernizowany zostanie też m.in.: układ zasilania, sieć trakcyjna i system oświetlenia ulicznego, a przebudowa obejmie również przystanek i instalacje podziemne.

Ulica Małachowskiego w Sosnowcu w części przewidzianej obecnie do modernizacji ma zmienić się w deptak. Plany miasta w tym zakresie są bezpośrednio związane z inwestycją spółki Tramwaje Śląskie, jednak w tym przypadku, zakres miejski ma być realizowany po zakończeniu prac torowych.

Realizacja prac torowych w ul. Małachowskiego w Sosnowcu ma potrwać do września 2021 r. Wartość tramwajowej inwestycji wynosi 6,2 mln zł netto.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Na mieszkańców czekają kolejne zmiany w centrum miasta. Uczęszczana ulica stanie się deptakiem