Już w najbliższą sobotę, Muzeum Saturn organizuje wyjątkowy piknik poświęcony średniowiecznemu okresowi Czeladzi, kiedy to leżała na ważnym szlaku handlowym wiodącym z Krakowa na Śląsk.

Takie dogodne położenie przez stulecia zapewniało Czeladzi rozwój i zyski. To będzie historyczna myśl przewodnia tegorocznego pikniku, który od kilka lat jest stałym wydarzeniem i co roku bierze na celownik inny okres w historii Czeladzi.

Wszyscy, którzy zdecydują się na udział w wydarzeniu, mogą liczyć na wiele faktów i ciekawostek historycznych oraz poznanie strojów, tradycji i kultury rycerskiej. Oprócz samej wiedzy, odbędzie się również pokaz tańca i możliwość nauczenia się go.

Widowiskowe potyczki rycerskie, rzuty włócznią czy drużynowa gra „Kubb”, to tylko część ze wszystkich atrakcji, w których będzie można wziąć udział. O podniebienia uczestników zadba najlepsza kuchnia staropolska.

Gościem specjalnym będzie kowal, który zapozna wszystkich z bronią i jej produkcją w średniowieczu. Dla chętnych będzie możliwość nauki tworzenia naczyń na kole garncarskim, dzięki garncarzowi, którego kram jest bogaty w wyroby ceramiczne. Piknik odbędzie się 21 sierpnia, w sobotę od godziny 14:00.