Policjanci z Jaworzna zatrzymali chuligana, który powybijał kilka okien bloku mieszkalnego przy ulicy Kolejarzy 77. Teraz odpowie za zniszczenie mienia.

W poniedziałkowy wieczór dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie otrzymał zgłoszenie, że w bloku mieszkalnym znajdującym się na ulicy Kolejarzy 77, nieznany mężczyzna miał, wybijać szyby kopiąc w nie.

Na miejscu został niezwłocznie skierowany patrol policji, niestety mężczyzna zbiegł z miejsca przed przyjazdem służb. Jaworzniccy funkcjonariusze dokonali oględzin miejsca zdarzenia. Po szybkich działaniach śledczych ustalono i zatrzymano podejrzewanego, jak się okazało to 18-letni mieszkaniec Jaworzna.

– Mężczyzna przyznał się do popełnienia czynu, natomiast nie potrafił dokładnie sprecyzować dlaczego to zrobił, prawdopodobnie chciał w ten sposób odreagować swoją złość i agresję po kłótni z dziewczyną. Mieszkańcy bloku oszacowali straty i złożyli stosowne zawiadomienie – informują jaworzniccy policjanci.

Młody mężczyzna odpowie teraz przed sądem za zniszczenie mienia, działając w sposób chuligański. Za popełniony czyn grozi mu pozbawienie wolności nawet do lat 5.