Już 25 września rusza niezwykły wyścig w powiecie będzińskim. Do tego czasu każdy może się zgłosić i spróbować swoich sił w terenie, czy to na rowerze czy pieszo.

Na zaproszenie starosty będzińskiego, Sebastiana Szaleńca, jesienna edycja Silesia Race odbędzie się na terenie powiatu będzińskiego i najbliższych sąsiadujących gmin. Organizatorzy zapewniają, że uczestnicy na swojej trasie doświadczą piękna powiatu oraz historycznych perełek.

Pierwszą formułą, pod kategorią: rodzinna i „dorosła” jest sportowa gra miejska, która przewiduje obszar 10 – 15 kilometrów. Następnie jest trasa piesza i wielki Puchar Polski w pieszych maratonach na orientację. Trasa ta liczy 25 i 50 kilometrów. W trzeciej części uczestnicy wskoczą na rowery, żeby przejechać 50 i 100 kilometrów. Wisienką na torcie będzie rajd przygodowy, podzielony na OPEN – 60 kilometrów oraz PROFI – 150 kilometrów.

Tydzień temu na listach startowych znalazło się 185 zawodników i zawodniczek, a organizatorzy liczą na podwojenie tej liczby oraz ostrzegają, że trasy nie będą ani szybkie, ani wygodne. Każdy kto jeszcze nie jest pewny swojego udziału lub wyglądu tras, może sprawdzić ich charakterystykę na oficjalnej stronie Silesia Race powiatu będzińskiego.