Budynek Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie przeszedł gruntowny remont. Zmiany nastąpiły nie tylko na zewnątrz.

Remont dotyczył między innymi elewacji. Została ona wyremontowana i pomalowana. Ponadto przebudowano parking oraz chodnik obok budynku. Na dach zainstalowano 106 paneli fotowoltaicznych.

Te zostały zamontowane w ramach projektu „Energia słoneczna w obiektach użyteczności publicznej Powiatu Będzińskiego”. Ma się to przyczynić do poprawy stanu środowiska naturalnego. Teraz budynek produkuje energię wystarczającą na własne potrzeby.

Wnętrze także przeszło znaczący lifting. Remont przeprowadzono w pomieszczeniach biurowych. Zamontowano w nich (podobnie jak na zewnątrz) nowe lampy. Ponadto zakupiono nowy sprzęt oraz oprogramowanie komputerowe. Dzięki temu obsługa klientów ma być sprawniejsza.

– Zmiany w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie odbyły się w sposób dobrze zorganizowany i szybki. Zostały zrealizowane dokładnie tak jak tego chcieliśmy. Efekt końcowy jest pozytywny. Jestem przekonany, że ta inwestycja podniesie komfort pracowników Urzędu oraz interesantów – powiedział Sebastian Szaleniec, Starosta Będziński.