Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie mają swoją markę piwa. Od teraz kibice żółto-zielonych po każdym zwycięstwie mogą raczyć się złocistym trunkiem o nazwie „Jurajski Rycerz”.

Działacze Aluronu Virtu Warty Zawiercie nawarzyli piwa swoim kibicom. I to dosłownie. Rzemieślniczy Browar Jana z Zawiercia przygotował dla beniaminka PlusLigi dedykowaną linię piwa „Jurajski Rycerz”.

– Tym sposobem po wygranych spotkaniach nasi kibice będą mogli niemal dosłownie poczuć smak zwycięstwa, przy okazji wspierając klub, gdyż część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na jego rzecz. A i gorycz ewentualnej porażki powinna być w takiej formule odrobinę łatwiejsza do przełknięcia – uśmiecha się Kryspin Baran, prezes Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Ze współpracy z klubem zadowoleni są także przedstawiciele browaru. – Wierzymy, że Jurajski Rycerz będzie wiernym towarzyszem żółto-zielonych fanów na siatkarskim szlaku – mówi Tomasz Dobrowolski z zawierciańskiego browaru.

Po 18. kolejkach PlusLigi, Aluron Virtu Warta Zawiercie z 22 punktami zajmuje 11. miejsce. W najbliższej kolejce rywalami Zagłębiaków będzie Jastrzębski Węgiel.

Siatkarze z Zawiercia pojadą do Jastrzębia-Zdroju po kolejne zwycięstwo, ale i z małymi obawami. Trener Emanuele Zanini ma bowiem mały problem z sytuacją zdrowotną w zespole.

– Mamy za sobą chorobę Taichiro Kogi, a teraz chory jest Grzegorz Bociek. Tak czy inaczej praca przebiega właściwie. Zobaczymy, co się wydarzy – podkreśla szkoleniowiec.

Gospodarze po raz pierwszy wystąpią pod okiem nowego trenera Ferdinando De Giorgiego. – Za każdym razem, kiedy pojawia się nowy szkoleniowiec, coś się zmienia. Znam tego trenera bardzo dobrze, to profesjonalista. Na pewno dokładnie przeanalizuje, czego zespół dokonał dotychczas, by poprawić, co się da – mówi Enanuele Zanini.

Spotkanie z Jastrzębskim Węglem rozegrany zostanie w sobotę (3 lutego) o godz. 15.00.