echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Sensacyjna porażka ze Zniczem Pruszków (0:3), wywołała stanowczą reakcję władz Zagłębia. Klub rozwiązał kontrakty z czołowymi zawodnikami. Pracę stracił też trener przygotowania motorycznego.

Sensacyjna porażka Zagłębia ze Zniczem Pruszków (0:3), wywołała spore poruszenie nie tylko wśród kibiców, ale także działaczy sosnowieckiego klubu.

Klub rozwiązał kontrakty z dwoma piłkarzami – Krzysztofem Markowskim i Sebastianem Dudkiem. Pracę w Zagłębiu stracił też Bartłomiej Grzelak, trener przygotowania motorycznego.

– Zarząd Zagłębia SA podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktów z Sebastianem Dudkiem i Krzysztofem Markowskim. Pracę stracił także trener przygotowania motorycznego Bartłomiej Grzelak – czytamy w komunikacie klubu.

Ukarany został też Łukasz Matusiak

To jednak nie koniec konsekwencji sobotniego blamażu. Za niewłaściwe zachowanie wobec kibiców, karą finansową ukarany został Łukasz Matusiak.

Zgłaszają wychowanków

Do pierwszej drużyny zgłoszeni zostali wychowankowie – Jan Janosz, Michał Kieca i Radosław Syguła. Po odsunięciu do drużyny rezerw, do zespołu wraca także Dominik Boetcher.

Grają poniżej oczekiwań

Podopieczni Dariusza Banasika wiosną radzą sobie poniżej oczekiwań. W czterech ostatnich meczach zdobyli zaledwie cztery punkty. Ich bilans to jedno zwycięstwo (1:0 z GKS-em Katowice), jeden remis (1:1 ze Stomilem Olsztyn) i dwie porażki (0:5 z Sandecją Nowy Sącz i 0:3 ze Zniczem Pruszków).

Kapitan za burtą

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Dość zaskakujące okazuje się wyrzucenie kapitana Zagłębia. Przypomnijmy, że Sebastian Dudek miał ogromny wpływ na zwolnienie z klubu trenera Piotra Mandrysza. Zawodnik przed kamerą Polsatu Sport skrytykował ówczesnego trenera i zarzucił mu brak porozumienia z zespołem.

– Konflikt z trenerem? Nie może być mowy o konflikcie, bo osoba, która prowadzi zespół, po prostu z nami nie rozmawia. Nie ma między nami chemii i tego nie da się już ukryć. Nie jestem nietykalny, ale nigdy nie pogodzę się z rolą rezerwowego. Chyba, że będą lepsi ode mnie. Trener zachował się bardzo nieładnie. Trzeba mieć szacunek do starszych zawodników. Posadzić na ławce bez słowa? Tak się nie robi. Sam zamierzam być kiedyś trenerem i wiem, że nigdy w taki sposób nie postąpię – powiedział Sebastian Dudek.

Po tych słowach kapitan Zagłębia został ukarany przez klub karą finansową. Natomiast Polski Związek Piłki Nożnej skreślił go z kursu trenerskiego.

– Etyczna postawa trenera jest bardzo ważną wartością. Nie można jej lekceważyć. Nie ma zgody na to, żeby kogoś obrażać. Nawet jeśli się z kimś nie zgadzasz i chcesz mu to powiedzieć, jakoś przekazać, trzeba to zrobić z klasą. Jako PZPN będziemy tego pilnować – komentował Stefan Majewski, dyrektor Szkoły Trenerów PZPN.

Więcej o sobotniej porażce Zagłębia i jej konsekwencjach przeczytasz w piątkowym wydaniu tygodnika Twoje Zagłębie TV.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);