Piotr Mandrysz został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny. Powodem jest pogłębiający się brak komunikacji z drużyną.

W poniedziałek prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski spotkał się z Piotrem Mandryszem, aby wyjaśnić zarzuty, które po meczu z Pogonią Siedlce postawił na antenie Polsatu Sport kapitan sosnowiczan, Sebastian Dudek.

– Konflikt z trenerem? Nie może być mowy o konflikcie, bo osoba, która prowadzi zespół, po prostu z nami nie rozmawia. Nie ma między nami chemii i tego nie da się już ukryć. Nie jestem nietykalny, ale nigdy nie pogodzę się z rolą rezerwowego. Chyba, że będą lepsi ode mnie. Trener zachował się bardzo nieładnie. Trzeba mieć szacunek do starszych zawodników. Posadzić na ławce bez słowa? Tak się nie robi. Sam zamierzam być kiedyś trenerem i wiem, że nigdy w taki sposób nie postąpię – powiedział Sebastian Dudek.

Po spotkaniu zarząd klubu postanowił porozmawiać z zainteresowanymi. Po nim zapadły pierwsze decyzje.

Piotr Mandrysz został odsunięty od prowadzenia drużyny. Jako powód podano pogłębiający się brak komunikacji z drużyną.

Kara dla Dudka

Ukarany finansowo (10 tys. zł) został też kapitan zespołu, Sebastian Dudek.

– Powodem były niegodne wypowiedzi, mogące zaszkodzić wizerunkowi i interesom naszego klubu, dodatkowo podważały one kompetencje, a także niewątpliwe wysokie kwalifikacje zawodowe przełożonego – czytamy w komunikacie klubu.

Trener Piotr Mandrysz drużynę Zagłębia przejął 3 października. Zastąpił na stanowisku Jarosława Araszkiewicza, który został zatrudniony po odejściu do Legii Jacka Magiery.

Piotr Mandrysz prowadził Zagłębie w ośmiu ligowych pojedynkach. Jego bilans to trzy zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. Wyniki te pozwoliły na uplasowanie się Zagłębia na trzecim miejscu w tabeli.

Kto za Mandrysza?

Kto teraz zastąpi Piotra Mandrysza? Według nieoficjalnych informacji wśród potencjalnych kandydatów są Jan Urban, Dariusz Banasik (Pogoń Siedlce) i Krzysztof Dębek (obecnie rezerwy Legii Warszawa). Ten ostatni nie posiada jednak licencji UEFA Pro, która jest wymagana do prowadzenia zespołu na poziomie I ligi.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here