Polski Związek Piłki Nożnej skreślił kapitana Zagłębia Sosnowiec Sebastiana Dudka z kursu trenerskiego. To pokłosie wywiadu na temat Piotra Mandrysza.

Jak podaje serwis polsatsport.pl, Sebastian Dudek z Zagłębia Sosnowiec został skreślony z kursu trenerskiego. To efekt wywiadu, którego udzielił po wygranym 2:0 meczu z Pogonią Siedlce.

Kapitan sosnowieckiego zespołu skrytykował przed kamerami Polsatu Sport styl pracy trenera Piotra Mandrysza.

– Konflikt z trenerem? Nie może być mowy o konflikcie, bo osoba, która prowadzi zespół, po prostu z nami nie rozmawia. Nie ma między nami chemii i tego nie da się już ukryć. Nie jestem nietykalny, ale nigdy nie pogodzę się z rolą rezerwowego. Chyba, że będą lepsi ode mnie. Trener zachował się bardzo nieładnie. Trzeba mieć szacunek do starszych zawodników. Posadzić na ławce bez słowa? Tak się nie robi. Sam zamierzam być kiedyś trenerem i wiem, że nigdy w taki sposób nie postąpię – powiedział Sebastian Dudek.

W konsekwencji zarząd klubu odsunął Piotra Mandrysza od prowadzenia zespołu. Jako powód podano pogłębiający się brak komunikacji z drużyną. Samego zawodnika ukarał zaś finansowo.

– Powodem były niegodne wypowiedzi, mogące zaszkodzić wizerunkowi i interesom naszego klubu, dodatkowo podważały one kompetencje, a także niewątpliwe wysokie kwalifikacje zawodowe przełożonego – podano komunikacie klubu.

W tym samym czasie Dudka skrytykowało wielu trenerów. Dostało mu się m.in. od Dariusza Wdowczyka i Bogusława Kaczmarka. To jednak nie koniec złych wieści dla 36-letniego kapitana Zagłębia. Stefan Majewski zapowiedział, że PZPN surowo ukarze Sebastiana Dudka. Jak podaje Polsat Sport ten został właśnie wyrzucony z kursu trenerskiego EUFA A.

– Etyczna postawa trenera jest bardzo ważną wartością. Nie można jej lekceważyć. Nie ma zgody na to, żeby kogoś obrażać. Nawet jeśli się z kimś nie zgadzasz i chcesz mu to powiedzieć, jakoś przekazać, trzeba to zrobić z klasą. Jako PZPN będziemy tego pilnować – powiedział serwisowi futbolfejs.pl Stefan Majewski, dyrektor Szkoły Trenerów PZPN.

Jeżeli informacje te potwierdzą się, Sebastian Dudek nie będzie mógł w najbliższym czasie odbyć kursu trenerskiego. Czy kara za słowa krytyki wobec trenera, nie jest zbyt surowa?

CZYTAJ TAKŻE: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here