Już po raz trzeci Sosnowiec zorganizował loterię, w której mogły wziąć udział wszystkie osoby płacące w mieście podatki. Zwycięzca odebrał już samochód – toyotę aygo.

Od 4 marca do 1 czerwca 2019 roku mieszkańcy Sosnowca mogli wziąć udział w trzeciej edycji loterii „Samochód za PIT — rozlicz podatek w Sosnowcu”. Loteria wymyślona przez urzędników to jeden ze sposobów miasta na przyciągnięcie nowych, ale i zatrzymanie obecnych mieszkańców oraz pokazanie, że warto płacić podatki właśnie w Sosnowcu.

Każdy mieszkaniec Sosnowca, który na dzień 31 grudnia 2018 roku wskazał Sosnowiec jako miejsce zamieszkania oraz rozliczył podatek dochodowy w sosnowieckim Urzędzie Skarbowym, miał prawo wziąć udział w losowaniu nagrody głównej: samochodu toyota aygo oraz nagród dodatkowych: 5 tabletów oraz 5 rowerów.

Główna nagroda w loterii „Samochód za PIT - rozlicz podatek w Sosnowcu” - fot. UM Sosnowiec
Główna nagroda w loterii „Samochód za PIT – rozlicz podatek w Sosnowcu” – fot. UM Sosnowiec

Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej została pani Jolanta, która oficjalnie odebrała przed sosnowieckim Urzędem Miejskim kluczyki do auta. — Pomysł z akcją to strzał w dziesiątkę. Brałam udział także w dwóch poprzednich edycjach, ale szczęście uśmiechnęło się do mnie w tym roku. Bardzo się cieszę z takiej niespodzianki. To prezent wprost na imieniny. Na razie nie mam jeszcze prawa jazdy, ale już jestem w trakcie kursu, więc niebawem mam zamiar wsiąść do mojego pięknego auta — podkreślała uśmiechnięta posiadaczka nowego, białego samochodu.

Główna nagroda w loterii „Samochód za PIT - rozlicz podatek w Sosnowcu” - fot. UM Sosnowiec
Główna nagroda w loterii „Samochód za PIT – rozlicz podatek w Sosnowcu” – fot. UM Sosnowiec

W tegorocznej edycji udział wzięło 4373 osób. Do budżetu miasta dzięki temu wpłynęło ponad 700 tysięcy złotych. — Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w loterii. Co warte podkreślenia, wśród osób, które brały udział w trzeciej edycji 737 z nich po raz pierwszy rozliczyło się w sosnowieckim Urzędzie Skarbowym. Płacenie podatków na terenie miasta daje pewność, że część środków wróci do nas w postaci inwestycji w najbliższe otoczenie mieszkańca. Odnosi się to do ochrony zdrowia, oświaty, transportu czy też gospodarki komunalnej — powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.