W wyniku konkursu na dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologii powołana na to stanowisko została Iwona Łobejko.

Iwona Łobejko już oficjalnie została dyrektorem Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Do konkursu obok niej stanęło jeszcze dwóch innych kandydatów. – Podczas kampanii wielokrotnie powtarzałem, że zamierzam uporządkować sprawy szpitala i ogłosić konkurs na dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologii. Dziś na stanowisko powołałem Iwonę Łobejko – poinformował w piątek prezydent Marcin Bazylak.

Wieloletnia dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, obowiązki dyrektora ZCO pełniła od marca, kiedy na emeryturę przeszedł dotychczasowy dyrektor Zbigniew Podraza.

Już w marcu, po objęciu obowiązków, Iwona Łobejko zapowiadała, że szpital ma szansę odzyskać płynność finansową w ciągu 3 do 5 lat. Podjęła też rozmowy z lekarzami na temat uzupełnienia składu personelu, aby poprawić sytuację pacjentów trafiających na SOR.

Nowa dyrektor w planach ma też remonty i przebudowy, które znacznie wpłyną na jakość oferowanych przez szpital usług. – Pani dyrektor życzę powodzenia i trzymam kciuki, bo przed nią i pracownikami szpitala ogromne wyzwanie – podkreśla Marcin Bazylak.

Iwona Łobejko – fot. mat. pras.

Kim jest Iwona Łobejko?

Iwona Łobejko od prawie 30 lat jest związana zawodowo z ochroną zdrowia. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowych studiów w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych i zarządzania projektami europejskimi na katowickiej Akademii Ekonomicznej. Doświadczenie zdobywała na różnych stanowiskach – od asystenta stomatologicznego, przez technika elektroradiologii, po funkcje kierownicze. Była między innymi dyrektorem Branżowej Kasy Chorych w Katowicach, dyrektorem szpitala powiatowego w Tarnowskich Górach, pracowała również w Biurze Terenowego Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w Katowicach. Przez prawie 11 lat była dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.