Dąbrowa Górnicza wspólnie z Fundacją Wolne Miejsce, darczyńcami i wolontariuszami organizuje Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne z dowozem do domu. – Mimo, że pandemia uniemożliwia organizację miejskich spotkań, to jednak ze Śniadaniem Wielkanocnym dotrzemy do osób samotnych, potrzebujących i seniorów – zapewniają urzędnicy.

Dąbrowa Górnicza wspólnie z Fundacją Wolne Miejsce, darczyńcami i wolontariuszami organizuje Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne z dowozem do domu. Wolontariusze odwiedzą wszystkie osoby, które wcześniej zgłoszą chęć otrzymania świątecznej paczki. Akcja dostarczania potraw odbędzie się 4 kwietnia 2021 roku.

Chęć przyjęcia paczki z świątecznymi potrawami należy zgłosić na numer 517 989 813 do 31 marca 2021 roku w godzinach od 9.00 do 17.00. Wolontariusze odwiedzą każdą zgłoszoną osobę, dostarczając posiłek, bezpośrednio do domu.

– Tegoroczne Śniadanie Wielkanocne przygotowaliśmy dla 600 mieszkańców Dąbrowy Górniczej będących w potrzebie. Teraz jednak w organizację tej akcji chcemy włączyć się w większym wymiarze niż było to w ubiegłym roku. W katowickiej kuchni, która przygotowuje świąteczne posiłki będą również pracować nasi praktykanci z Zespołu Szkół Ekonomicznych wraz z nauczycielami zawodu, w sumie kilkudziesięciu uczniów. Po raz pierwszy też Dąbrowa Górnicza stanie się „bazą posiłkową” dla mieszkańców całego Zagłębia, wszystkich okolicznych miast, które włączyły się w organizację Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego. To u nas w budynku ZSE paczki będą przygotowywane, rozdzielane i stąd rozwożone. Koordynacją tego przedsięwzięcia zajmą się wolontariusze, głównie z Młodzieżowej Rady Miasta – mówi Bożena Borowiec, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialna za politykę społeczną.

Do akcji wciąż mogą przyłączyć się osoby, które chcą pomóc w dostarczaniu świątecznych paczek. – Każdy, kto chce zrobić coś autentycznego i dobrego dla drugiego człowieka, może dołączyć do grona dąbrowskich ochotników. Zachęcam i zapraszam, by włączyć się w pomaganie innym. Nawet odrobina serdeczności, podarowana bezinteresownie drugiemu człowiekowi, może sprawić, że przez chwilę poczuje się szczęśliwym i zapomni o codziennych kłopotach – dodaje Bożena Borowiec.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sosnowiec szuka wolontariuszy do Śniadania Wielkanocnego