We wtorek, 2 marca rozpoczynają się pierwsze prace związane z remontem ulicy Piłsudskiego na pasie w kierunku centrum Sosnowca. To kontynuacja prac z 2019 roku.

Prace są następstwem uszkodzenia nawierzchni drogi, do którego doszło w czasie wymiany torowiska pomiędzy jezdniami. Jest to kontynuacja prac z 2019 roku, wówczas Tramwaje Śląskie za 1,7 mln zł wyremontowały nitkę prowadzącą od centrum Sosnowca w stronę Milowic. Drugi etap remontu ul. Piłsudskiego za blisko 1 mln zł wykona Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Katowic.

Pierwsze prace będą polegały na wymianie zewnętrznych krawężników i stabilizacji podłoża drogi. – Z tego ruch na odcinku od skrzyżowania z ul. Kresową do ronda im. Władysława Bartoszewskiego będzie się odbywał lewym pasem – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Zakres prac całego remontu obejmuje wymianę nawierzchni drogi i krawężników na ok. 1,5 km odcinku jezdni od wiaduktu nad trasą S86 do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Kilińskiego.

– Tam, gdzie będzie podbudowa kamienna utraciła swoją nośność i występują spękania, firma zajmie się też jej wymianą. Wszystkie studnie, zasuwy, wpusty uliczne znajdujące się w jezdni trzeba będzie wyregulować. Na pewno będą utrudnienia w ruchu. Będziemy informować o nich przed rozpoczęciem prac – mówi Rafał Łysy.