Nie żyje Andrzej Rozmus. Aktor, który przez wiele lat związany był z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, przegrał walkę z chorobą.

Teatr Zagłębia poinformował, że 1 marca zmarł Andrzej Rozmus, aktor od wielu lat związany z sosnowiecką sceną.

Andrzej Rozmus urodził się 16 listopada 1967 roku. Egzamin eksternistyczny zdał w 1997 roku. W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku, wcześniej współpracował m.in. z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie. Pamiętamy jego znakomite kreacje aktorskie w sztukach „Czerwone Zagłębie”, „Bóg”, „Na dnie”, „Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?”

Mogliśmy go również oglądać na szklanym ekranie. Andrzej Rozmus wystąpił w takich serialach, jak: „Stulecie Winnych”, „Ojciec Mateusz”, „Ślad”, „Na sygnale”, „Barwy szczęścia”, „Wydział zabójstw”, „Pierwsza miłość” i „Święta wojna”. Wcielił się też w oficera CBA w kontrowersyjnej „Polityce” Patryka Vegi.

Andrzej Rozmus chciał zostać aktorem już w siódmej klasie szkoły podstawowej. –Aktorstwo zawsze mnie fascynowało, choć nie wiedziałem czy w ogóle coś z tego wyjdzie. Ale uparłem się i może, po raz pierwszy w życiu, byłem tak bardzo konsekwentny – mówił w wywiadach.

Był człowiekiem wielu pasji. – Jestem aktorem, ale zajmuję się wieloma różnymi rzeczami. Śmieję się, że 80 procent mojego życia to aktorstwo, reszta to „życie pozagrobowe”. Mam różne pasje, wszystkiego muszę spróbować. Teraz bawię się w ogrodnika. Dawno temu byłem najmłodszym maratończykiem w Polsce. Założyłem się z kolegą, że przebiegnę maraton za skrzynkę szampana. Kiedyś też byłem rzeźbiarzem. Kolejna pasja to alkohole, które sam robię – opowiadał.

Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych – wspominają koleżanki i koledzy z Teatru Zagłębia.

Ostatnie pożegnanie Andrzeja Rozmusa odbędzie się w środę, 3 marca, o godz. 12.00 na cmentarzu w Katowicach – Starych Panewnikach.

Przypomnijmy, że to już kolejny artysta, który w ostatnich miesiącach odszedł. a początku grudnia zeszłego roku po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Zbigniew Leraczyk, wieloletni aktor oraz były dyrektor Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

PRZECZYTAJ KONIECZIE:

Zmarł Zbigniew Leraczyk. Wieloletni aktor i były dyrektor Teatru Zagłębia