Trzy firmy złożyły ofertę na remont ulicy Ogrodowej w Czeladzi. Nawierzchnia ulicy Ogrodowej od dłuższego czasy jest pełna dziur i pęknięć. W związku z tym miasto zaplanowało przebudowę i przewidziało na to ok. 10 milionów złotych.

W ramach planowanej przebudowy wykonana będzie nowa nawierzchnia asfaltobetonowa wraz z podbudową. Ponadto przebudowana zostanie kanalizacja burzowa i wymiona niezbędna sieć. Powstanie nowe ledowe oświetlenie, ciąg pieszo-rowerowy oraz chodniki.

Inwestycja może przynieść spore utrudnienia w ruchu

Przebudowa ul. Ogrodowej to nie tylko kosztowne przedsięwzięcie, ale także wielomiesięczna inwestycja, która może spowodować duże utrudnienia w ruchu i problem z  dojazdem do nieruchomości.

– Cieszę się i jednocześnie już martwię, jak na wielomiesięczną inwestycję, zabezpieczyć mieszkańcom osiedla Ogrodowa, miejsca do parkowania i dojazdy do nieruchomości. Znów pewno czeka mnie wiele utyskiwań na utrudnienia związane z remontem a nie wiadomo jeszcze, co za niespodzianki czekają nas pod ziemią. Miejmy jednak nadzieję, że remont będzie przebiegał sprawnie – komentuje Zbigniew Szaleniec burmistrz Czeladzi.

Czeladzka Spółdzielnia Mieszkaniowa nie chce wybudować nowych miejsc parkingowych

Niedostatek miejsc parkingowych to problem większości dużych polskich osiedli mieszkaniowych. Nie inaczej sprawa wygląda w Czeladzi na ulicy Ogrodowej. Jak informuje burmistrz Czeladzi, CzSM uniemożliwia rozbudowę parkingów na tej ulicy.

– Szkoda tylko, że brak jakiejkolwiek chęci współpracy ze strony CzSM, uniemożliwia koordynację działań i budowę przez spółdzielnię na swoich terenach, niejako przy okazji, miejsc postojowych dla swoich mieszkańców. Dzisiaj bowiem, największym problemem dla osiedla obsługiwanego przez ulicę Ogrodową, to właśnie brak miejsc parkingowych. Rozumiem niechęć zarządu i wielu mieszkańców do wpuszczenia i rozjeżdżania samochodami wnętrza osiedla, jak to się stało na innych, ale potrzebny byłby w tej sprawie jakiś logiczny kompromis. Zachęcam zarząd CzSM do rozmów z miastem na ten temat i temat przejściowej organizacji dojazdów do nieruchomości spółdzielczych – dodaje Zbigniew Szaleniec we wpisie na Facebooku.

Przebudowa ul. Ogrodowej to kosztowne przedsięwzięcie. Miasto starało się więc pozyskać fundusze z zewnętrznych źródeł, co udało się pod koniec 2021 roku. Przebudowa ul. Ogrodowej zgłoszona została przez miasto do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. I udało się pozyskać kwotę 4 mln 630 tys. zł.

Inwestycja przewidziana jest na lata 2022-2023.