Od 4 do 30 maja mieszkańcy królewskiego miasta będą mogli zgłaszać swoje pomysły w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego.

Już w maju rusza pierwsza edycja budżetu obywatelskiego w Będzinie. To kolejne miasto naszego regionu, w którym mieszkańcy będą decydować, na co wydać pieniądze z budżetu. Będzinianie będą mogli zgłaszać swoje pomysły i współdecydować o tym, na co zostanie wydana część pieniędzy z budżetu miasta w 2019 roku.

– Budżet obywatelski to kolejne narzędzie, które zostało przekazane w ręce mieszkańców Będzina. Dzięki niemu, będzinianie będą mogli decydować o tym na co przeznaczyć część budżetu miasta w 2019 roku – tłumaczy Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Wprowadzenie budżetu obywatelskiego w Będzinie da mieszkańcom prawo wyboru realizacji przez miasto niedużych inwestycji. Na sugestie mieszkańców przeznaczona będzie kwota miliona złotych. Zgłaszane projekty nie będą mogły przekraczać 15 proc. wszystkich środków przeznaczonych na ten cel.

Każdy wniosek będzie musiał zyskać poparcie przynajmniej 30 mieszkańców. Te wnioski, które spełnią wszystkie wymagania formalne i merytoryczne, zostaną poddane pod głosowanie, które odbędzie się w październiku. Do głosowania uprawnieni będą wszyscy mieszkańcy Będzina.

Propozycje zadań można składać od 4 do 30 maja na specjalnym formularzu w Urzędzie Miejskim w Będzinie, lub drogą pocztową, lub mailowo na adres budzetobywatelski@um.bedzin.pl.

Czy Sosnowiec potrzebuje tak dużego kompleksu sportowego, jakim jest Zagłębiowski Park Sportowy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...