Budżet obywatelski w Będzinie. Od 4 do 30 maja mieszkańcy królewskiego miasta będą mogli zgłaszać swoje pomysły w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego.

Będzin to kolejne miasto naszego regionu, w którym mieszkańcy będą decydować, na co wydać pieniądze z budżetu. Teraz to będzinianie będą inicjować i decydować o inwestycjach w swoich dzielnicach.

– Budżet obywatelski to kolejne narzędzie, które zostało przekazane w ręce mieszkańców Będzina. Dzięki niemu, będzinianie będą mogli decydować o tym na co przeznaczyć część budżetu miasta w 2019 roku – tłumaczy Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Do dyspozycji mieszkańców będzie milion złotych. Od 4 maja rozpocznie się nabór zgłaszania projektów. Każdy wniosek będzie musiał zyskać poparcie przynajmniej 30 mieszkańców. Te wnioski, które spełnią wszystkie wymagania formalne i merytoryczne, zostaną poddane pod głosowanie, które odbędzie się w październiku. Do głosowania uprawnieni będą wszyscy mieszkańcy Będzina.

– Zgłaszane projekty nie będą mogły przekraczać 15 procent wszystkich środków przeznaczonych na ten cel – informuje Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Będzinie. – Spośród wszystkich zgłaszanych propozycji, spełniających wymogi formalne, zostaną wybrane te najciekawsze i najbardziej atrakcyjne zdaniem mieszkańców Będzina – dodaje.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Miasto czeka na pomysły do budżetu obywatelskiego

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here