Policjanci z Łaz zatrzymali 21-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który z założoną kominiarką włamał się w nocy do domu jednorodzinnego w miejscowości Chruszczobród. Domownikom groził siekierą.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło 18 kwietnia w miejscowości Chruszczobród (powiat zawierciański). Około godz 2:00 w nocy włamywacz skradł z zaparkowanego przed domem peugeota drobne przedmioty o wartości 300 zł. Następnie z założoną na głowie kominiarką włamał się do budynku mieszkalnego.

Trzymając w ręku siekierę wszedł do jednego z mieszkań, skąd zabrał trzy telefony komórkowe i portfel. Hałas obudził śpiącą kobietę, która zaczęła krzyczeć. Z pomocą przyszli pozostali domownicy. Mężczyzna był agresywny i groził im siekierą. Mężczyzna został jednak ujęty i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia śledczy przeszukali jego mieszkanie, gdzie znaleźli kilkanaście działek marihuany.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek policjantów i prokuratora, zawierciański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Sprawcy grozi teraz do 10 lat więzienia.