Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu. Prace prowadzone będą na odcinku od nowego ronda u zbiegu z ul. Jagiellońską do ronda Zagłębia Dąbrowskiego.

Wykonawca od 14 czerwca zajmie się przebudową kanalizacji, która jest w drodze, to oznacza konieczność wprowadzenia ruchu wahadłowego na odcinku ok 130 metrów za skrzyżowaniem z ul. Zegadłowicza do wjazdu prowadzącego do osiedla Cynamonowy Dom.

– Organizacja ruchu z sygnalizacją świetlną będzie obowiązywała przez dwa tygodnie. Prosimy kierowców o ostrożną jazdę – mówi Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu

To trzeci, ostatni etap przebudowy mającej ponad 1,6 km długości ulicy Ostrogórskiej, który jest prowadzony na odcinku od nowego ronda (ul. Jagiellońska) do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Oprócz nowej jezdni zostaną wybudowane chodniki, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych.

Ponadto, na przejściu dla pieszych obok przedszkola na skrzyżowaniu ul Ostrogórskiej i Zegadłowicza zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Prace obejmują również budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury.

Wcześniejsze etapy przebudowy tej ulicy obejmowały wykonanie ronda u zbiegu ul. Ostrogórskiej i Jagiellońskiej wraz z całą infrastrukturą oraz fragment ulicy do granicy z Mysłowicami. Trwające prace powinny zakończyć się z końcem września.

CZYTAJ TAKŻE:

Rusza przebudowa Ostrogórskiej w Sosnowcu. Będą utrudnienia