We wtorek, 13 kwietnia, ruszają prace przy przebudowie kolejnej części ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu. To wiąże się z utrudnieniami już na wysokości Ronda Zagłębia Dąbrowskiego.

Mieszkańcy ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu znów muszą uzbroć się w cierpliwość. Rusza ostatnia część remontu ulicy. Na utrudnienia natkniemy się już na wysokości Ronda Zagłębia Dąbrowskiego.

Prace ruszają na prawym pasie, zaraz za rondem, w kierunku ulicy Zegadłowicza. Utrudnienia polegające na zawężeniu drogi są związane z demontażem krawężnika i budową kanalizacji deszczowej. W miarę postępowania prac, konieczne będą dalsze zawężenia aż do skrzyżowania z ulicą Zegadłowicza.

W związku z tym wyłączony z ruchu zostanie środkowy pas ulicy Małachowskiego, tuż przed Rondem Zagłębia Dąbrowskiego.

Rusza przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu

To już trzeci i ostatni etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej. Zakres tej części obejmuje: nową jezdnię, chodnik, drogę rowerową, doświetlone przejścia dla pieszych, w tym jedno z sygnalizacją oraz przebudowę sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury. Ten etap powinien być gotowy w październiku.

Koszt prac to 7,36 mln zł, z czego 3 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. We wcześniejszych etapach wybudowane zostało rondo w miejscu skrzyżowania z ulicą Jagiellońską, a także cała droga do granicy z Mysłowicami. Tam pojawiły się nowe chodniki, drogi rowerowe, doświetlone przejścia dla pieszych i parkingi.