W czwartek, 15 grudnia zakończono część prac remontowych nawierzchni na sosnowieckim odcinku DK94. Jednak nie jest to koniec prac na DK94, zaplanowanych na ten rok. Na kierowców czekają kolejne utrudnienia.

Zakończone w ubiegłym tygodniu prace pozwalają na dojazd do znajdujących się przy trasie sklepów odbywa się bez objazdów. Jednak teraz na kierowców czekają kolejne utrudnienia związane z trwającymi pracami przy łącznicach.

Kolejnym i ostatnim już elementem robót są prace związane z ułożeniem nowej nawierzchni na łącznicach prowadzących z DK94 (kierunek z Katowic) na ul. 3 Maja oraz na zjeździe z ul. 3 Maja na DK94 (kierunek na Dąbrowę Górniczą). Według planów, prace i utrudnienia z nimi związane mają potrwać do końca tygodnia.

Na czas remontu został wprowadzony objazd. Kierowcy jadący ul. 3 Maja od strony centrum miasta w kierunku Dąbrowy Górniczej muszą pojechać wiaduktem nad DK94, skręcić w ul. Kamienną i zawrócić na rondzie w ciągu ulicy Sokolskiej. Następnie ponowie wjechać na wyremontowany wiadukt i zjechać łącznicą na DK94 w kierunku na Dąbrowę Górniczą.

Z kolei kierowcy jadący DK94 z kierunku Katowic, muszą wjechać na wiadukt nad DK94, skręcić w ul. Kamienną i zawrócić na rondzie w ciągu ulicy Sokolskiej. Następnie ponowie wjechać na wyremontowaną nitkę wiaduktu prowadzącą do centrum Sosnowca. Alternatywnie kierowcy mogą wcześniej zjechać z DK94 na ul.Będzińską, a następnie przez ul. Orlą dojechać do centrum Sosnowca.

Remont na DK94 – fot. MC