echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Święta tuż tuż. Warto zatem zadbać o świąteczne upominki. Doskonałą okazją ku temu były weekendowe jarmarki bożonarodzeniowe w zagłębiowskich miastach, które wprowadziły nas w świąteczny klimat.

Po raz kolejny w Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Czeladzi odbyły się jarmarki świąteczne, które już na stałe wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. Mimo niesprzyjającej pogody, jarmarki odwiedziły liczne grupy mieszkańców.

W trakcie kiermaszów kupić można było ręcznie robione dekoracje świąteczne, ceramikę, kartki świąteczne, książki, zabawki, a także pyszne domowe wyroby, takie jak wędliny czy ciasta.

Piątkowemu kiermaszowi, który odbył się w Dąbrowie już po raz jedenasty, towarzyszyły warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ponadto dla mieszkańców czekała zagroda z reniferami.

Czeladzki rynek ma w tym roku wyjątkowy wystrój i klimat. W trakcie trzech dni szczególną uwagę zwracały nowe ozdoby: świetlisty renifer, ciągnący sanie.

Jarmark świąteczny w Czeladzi – fot. MC

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

W niedzielne popołudnie, teren przy podziemiach stanie się najbardziej świątecznym miejscem w Będzinie. Nie zabrakło Świętego Mikołaja z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dodatkowo tego dnia można było bezpłatnie zwiedzić podziemia.

Podczas trwania imprez nie zabrakło licznych atrakcji m.in. pokazu i warsztatów rzeźbienia w lodzie, animacji utrzymanych w świątecznym klimacie, czy konkursów i zabaw z nagrodami, w których mieszkańcy mogli wygrać żywe choinki i stroiki.

Przypomnijmy, że 19 grudnia rozpocznie się sosnowiecki jarmark świąteczny, który potrwa do piątku, 23 grudnia.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);