Na terenie Zagłębia Dąbrowskiego w piątek, 3 kwietnia, odnotowano kolejne przypadki osób zakażonych koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą Będzina, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Zawiercia.

W piątkowy wieczór potwierdzono kolejne dwa przypadki zarażenia koronawirusem w Będzinie. Zmalała liczba osób objętych kwarantanną domową.

O wzroście liczby osób zakażonych wirusem Covid-19 poinformował także prezydent Dąbrowy Górniczej. – Do czterech zwiększyła się liczba osób zakażonych wirusem covid-19 w naszym mieście. Czwarta osoba miała kontakt z jedną z osób zakażonych, więc już wcześniej objęta była kwarantanną. Odbywa ją w domu i czuje się dobrze – napisał Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Wzrosła także liczba osób zakażonych w Zawierciu. – Trwa wykonywanie badań wśród osób z personelu oddziału obserwacyjno-zakaźnego przebywających w kwarantannie. Jeden z otrzymanych do tej pory wyników niestety okazał się dodatni. Decyzje dotyczące dalszej działalności oddziału będą podejmowane po uzyskaniu wszystkich wyników i opinii służb sanitarnych – poinformowali przedstawiciele Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

W piątek, 3 kwietnia, prezydent Sosnowca poinformował o dziewięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie Sosnowca. Wszystkie dotyczą osób przebywających w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim.